مراقبت از موی کودک

» مراقبت از موی کودک

5 پیشنهاد برای مراقبت از موی کودک شما


با اینکه موهای نوزادان بسیار ظریف و شکننده است ، مراقبت از آنها خیلی کار سختی نیست. هنگام شستن موهای کودک ، باید از شامپوی مخصوص کودک استفاده کنید و سپس موها را کاملاخشک کنید. این روال برای رشد تدریجی موهای کودک ایده آل است.


مراقبت از موی کودک بخشی از تمیز کردن روزانه او است. کودک شما ممکن است با موهای زیاد یا موهای کم پشت به دنیا بیاید. در هر صورت موهای کودک شما نیاز به مراقبت های خاص و ویژه دارند.


با این حال ، این نگهداری دشوار و وقت گیر نیست. در این مقاله ، ما به شما پنج نکته برای مراقبت از موهای کودکتان را یاد می دهیم.


درست مثل هر قسمت دیگر از بدن آنها ، موهای نوزادان نرم و لطیف است. در زیر ، در مورد نکات کلیدی مراقبت از موی کودک صحبت خواهیم کرد.


1. از محصولات مناسب و ارگانیک استفاده کنید


از لحظه تولد ، مراقبت از مو و پوست سر باید به برنامه کودک اضافه شود. می توانید هر دو یا سه روز کودک خود را حمام دهید.


برای جلوگیری از آلرژی ، قرمزی یا خارش ، باید از استفاده هر نوع شامپو و صابونی پرهیز کنید زیرا آنها دارای مواد شیمیایی مضر مانند پارابن و رایحه های مصنوعی هستند که می توانند پوست کودک را تحریک کنند. حتی محصولاتی که برای نوزادان طراحی شده اند نیز می توانند مضر باشند.


به جای این محصولات می توانید از صابون و شامپو ارگانیک با کیفیت بالا یا صابون مایع کاستیل استفاده کنید. ایمن ترین این محصولات آنهایی هستند که از روغن های گیاهی ساخته شده اند .شما قطعاً باید از صابون های ضد باکتری نیز دوری کنید.


2. درماتیت سبورئیک را درمان کنید


درماتیت سبورئیک در نوزادان تازه متولد شده شایع است و تا سه سالگی ادامه دارد. درماتیت سبورئیک ضایعات پوستی است که قرمز و ملتهب هستند که باعث پوسته پوسته شدن سر و خارش آن میشود. از بین رفتن آنها کاری آسان نیست. با این حال ، این لکه ها خود به خود از بین می روند و مسری نیستند.


برای درمان این بیماری باید روزانه پوست سر کودک خود را با یک شامپویی که فاقد مواد شیمیایی است بشویید. این امر کمک می کند تا زخم ها ناپدید شوند.


پس از دوش گرفتن ، موها را با یک برس نرم به آرامی شانه کنید. وقتی زخم ها شروع به ریزش می کنند ، ممکن است گاهی موها نیز ریزش پیدا کنند. برای جلوگیری از این امر می توانید پوست سر را با روغن بادام یا زیتون ماساژ دهید.


3. بعد از هر استحمام موهای کودک را سریعا خشک کرده و شانه بزنید


خشک کردن بلافاصله و شانه زدن موی کودک بسیار امری مهم است. در صورت تمایل می توانید از روغن های طبیعی استفاده کنید تا موها به راحتی باز شوند.


4. از سنجاق سر و کش سر استفاده نکنید


بسیاری از مادران رویایی را در سر می پرورانند که دخترانشان بتوانند موهای زیبایی داشته باشند. با این حال سعی کنید به موی کودک خود کش نبندید و سنجاق نزنید.


در این مدت موهای کودک خود را جمع نکنید ، مخصوصاً وقتی موهای آنها خیس است. همچنین ، نباید قبل از خشک شدن کامل موهای کودک ، روی آن کلاه بگذارید. موی بچه ها معمولاً بسیار نازک است و لوازم جانبی می تواند به موهای آنها آسیب برساند. سربندها همچنین می توانند باعث شکستن موها شوند.


5. اصلاح مو


اگر میخواهید موی کودک خود را کوتاه کنید باید در شرایطی این عمل را انجام دهید که کودک شما آرام باشد تا از این عمل اذیت نشود.


اگر شک دارید که این زمان بهترین زمان ممکن برای انجام این کار است یا خیر، کوتاه کردن موهای کودکتان را برای مدتی به تعویق بیندازید ، زیرا ناآرامی کودک میتواند موقعیتی نامطلوب را برای شما و کودکتان ایجاد کند. همچنین شایعات را باور نکنید که اگر موهای کودک خود را کوتاه کنید ، آنها ضخیم تر می شود.


بطور خلاصه


زمانی را برای شستن ، خشک کردن و شانه موهای کودک خود اختصاص دهید. در هر موقعیتی که کودک همکاری نمیکند و از این عمل سخت اذیت میشود ، از انجام آن عمل خودداری کنید. با صبر و حوصله و رعایت نکات بالا ، موهای کودک سالم و محکم می شوند.


آخرین مطالب این وبلاگوبلاگ تبلیغاتیساخت وبلاگ تبلیغاتی
ساخت وبلاگ حرفه ایساخت وبلاگ حرفه ای رایگان  ساخت وبلاگ