شب ادراری در کودکی

» شب ادراری در کودکی

شب ادراری در کودکی / چگونه می توان درمان کرد؟


شب ادراری / بی اختیاری در کودکی یک مشکل شایع در کودکان بین 4 تا 6 سال است. اگرچه این وضعیت به طور کلی بر سلامت کودک تأثیر نمی گذارد ، اما موضوعی است که نیاز به توجه دارد تا در اعتماد به نفس کودک تأثیر نگذارد.


شب ادراری در کودکان نوعی بی اختیاری ادرار است که معمولاً کودکان بین پنج تا شش سال را مبتلا می کند. این بیماری با بی اختیاری ادرار در طول روز یا شب مشخص می شود.


برای این که یک بیماری در نظر گرفته شود ، از دست دادن ادرار باید حداقل دو بار در هفته برای سه ماه متوالی اتفاق بیفتد. اگر این بیماری نباشد ، یک مشکل رفتاری است.


خبر خوب این است که روش های مختلفی وجود دارد که می توانید به کودک خود عادات مناسب و منظم ادرار بدهید. در مقاله امروز می توانید به علائم اصلی شب ادراری و اقدامات مختلفی که می تواند در کنترل آنها کمک کند ، نگاهی بیندازید.


شب ادراری در هنگام خواب


نشانه اصلی شب ادراری در دوران کودکی نشت غیر ارادی ادرار است. این امر می تواند چندین بار در طول شب و در طول روز کمتر اتفاق بیفتد.


معیارهای تشخیص


برای تشخیص شب ادراری کودک ، پزشک متخصص اطفال ، دفعات ادرار و پیشینه پزشکی را در نظر می گیرد.


همچنین باید نحوه برخورد والدین از این بیماری را بررسی کرده و برخی آزمایشات را برای رد سایر بیماریها پیشنهاد کند.


اگر تشخیص مثبت است:


کودک بین چهار تا شش سالگی است.

بی اختیاری در هفته چندین بار به مدت حداقل سه ماه اتفاق می افتد.

بی اختیاری ادرار در شب شایع است (خیساندن تخت).

از بین رفتن ادرار به طور معمول بین 30 دقیقه تا 3 ساعت پس از ورود به رختخواب رخ می دهد.


درمان شب ادراری در دوران کودکی


بیشتر والدین کودکان مبتلا به شب ادراری با پزشک متخصص اطفال مشورت نمی کنند و درمان لازم برای این بیماری را نادیده می گیرند. اگرچه با بزرگ شدن کودک مشکل کاهش می یابد ، اما ممکن است گاهی اوقات شرایط پیچیده تر شود زیرا درمان مناسب ارائه نمی شود.


گاهی اوقات این می تواند یکی از دلایل اصلی بیماری باشد ، بنابراین مهم است که در زمان مناسب تشخیص داده شود . همچنین مداخله مناسب مانع از تأثیر اوضاع در زندگی اجتماعی کودک می شود.


بنابراین ، درمان چیست؟


درمان های غیر دارویی


بیشتر درمان شب ادراری در دوران کودکی بر بهبود رفتار کودک متمرکز است. بنابراین قبل از اینکه پزشک هرگونه دارویی را توصیه کند ، باید در مورد این بیماری شما را توضیح دهد و توصیه هایی در مورد آن ارائه دهد.


اینها شامل موارد زیر است:


برای کودکان و والدین آنها در مورد عملکرد دستگاه ادراری و همچنین توضیح برخی از اصول اساسی شب ادراری توضیح دهید.


از آنجا که این وضعیت تحت کنترل کسی نیست ، برای اطمینان از این که کودک و والدین آنها درک کنند که مقصر نیستند.


اصرار به خانواده مبنی بر اینکه کودک را مورد سرزنش یا شرمساری قرار ندهد. در مقابل ، خانواده باید در این مورد حامی باشد.


از اعضای خانواده می خواهیم در طول درمان نگرش مثبت داشته باشند. با این حال ، آنها نباید بیش از حد فعال باشند. یعنی والدین نباید شبانه روز کودک را برای ادرار کردن از خواب بیدار کنند.


برای کودک توضیح دهید که او باید در طول روز مایعات زیادی مصرف کند و بعد از 7 عصر کمتر مصرف کند.اینکه بگوییم استفاده از پوشک مناسب نیست ، مگر در موارد خاص.


درمان دارویی


هنگامی که پزشک دارویی برای شب ادراری کودک تجویز می کند ، این نسخه اغلب می تواند حاوی دسموپرسین باشد. این دارو میزان مایعات را در طول شب کاهش می دهد. این دارو بین 40 تا 80 درصد موثر است.


بعضی اوقات توصیه می شود از اکسی بوتینین استفاده کنید. این دارو همچنین ظرفیت مثانه را افزایش می دهد. از این گذشته ، پزشک ممکن است ایمیپرین را توصیه کند ، که خاصیت ضد ادراری دارد. این گزینه به دلیل عوارض جانبی آن فقط در موقعیت های خاص است.


مشاوره برای والدین


شب ادراری در دوران کودکی یک بیماری خوش خیم است که با بزرگ شدن کودک از بین می رود. اما از آنجا که برخی والدین در مدیریت این وضعیت مشکل دارند ، برخی از توصیه ها قابل ذکر است:


قبل از خواب کودک مایعات ندهید.


هنگام خیس کردن رختخواب ، او را نترسانید یا از او عصبانی نشوید.


با کمک به رفع مشکل ، اعتماد به نفس خود را بهبود بخشید.


به فرزند خود بگویید که خیس کردن تختخواب خوب نیست.


اطمینان حاصل کنید که کودک شما روزانه چندین بار به توالت می رود.


شب ادراری در كودكان یك مشكل شایع در كودكان بین 4 تا 6 سالگی است اگرچه این مسئله بر سلامتی آنها تأثیر نمی گذارد ، اما لازم است با اوضاع مقابله كنید تا این امر بر اعتماد به نفس آنها تأثیر نگذارد. بیشتر درمانها در ایجاد عادت خوب کودک است.ترجمه از مهناز خلج زاده مجله ارم بلاگ

منبع ترجمه سایت : sagligabiradim.com


آخرین مطالب این وبلاگوبلاگ تبلیغاتیساخت وبلاگ تبلیغاتی
ساخت وبلاگ حرفه ایساخت وبلاگ حرفه ای رایگان  ساخت وبلاگ