تنبیه و مجازات کودک

» تنبیه و مجازات کودک

پنج گزینه برای مجازات کودکان


برقراری ارتباط با فرزندان به آنها کمک می کند تا رفتار دوستانه و مسئول داشته باشند. قبل از بحث در مورد تنبیه فرزندان خود ، سعی کنید مشکلات را با آنها در میان بگذارید و راه حل هایی پیدا کنید. این مقاله را در مورد تنبیه کودکان بخوانید و یاد بگیرید که چگونه کودک خود را در مسیر درست تربیت کنید.


آیا می دانید تنها روشی که می توانید برای یادگیری بچه های خود استفاده کنید مجازات کردن آنها نیست؟ گزینه های دیگری وجود دارد که به آنها اجازه می دهد ، بهتر رشد کنند.


همانطور که برخی روانشناسان می گویند ، فریاد زدن یا کتک زدن فقط در کوتاه مدت کار می کند. اینها هم باعث تغییر رفتار نامشخص کودک می شود و هم به طور مستقیم بر سلامت عاطفی آنها تأثیر می گذارد. در این مقاله جایگزینی را پیدا خواهید کرد که می توانید به جای مجازات کردن کودکان از آنها استفاده کنید ، که به شما در آموزش بهتر آنها کمک خواهد کرد.


بیاد داشته باشید که مادر یا پدرتان به خاطر اینکه اسباب بازی های خود را جمع نمی کردید به شما فریاد زدند چه حسی داشتید؟ یا وقتی گریه می کنید وقتی تنبیه بدنی می کنید؟ وقتی به خشونت کلامی یا جسمی متوسل می شوید ، فرزندانتان مانند گذشته شما در این مواقع احساس می کنند.


در حالی که قصد شما برای انجام این کار تلاش برای تغییر رفتار فرزندتان است ، این نوع مجازات فقط باعث می شود که آنها احساس تحقیر کنند. اگر این روش را دنبال کنید ، آنها رفتار خوبی را که می خواهید به آنها بیاموزید به دست نخواهند آورد. آنها فقط خشونت را ابزاری برای حل مشکلات می دانند.


در عوض بهترین گزینه ها برای مجازات کودکان چیست؟

یکی از بهترین راه هایی که می توانید به عنوان جایگزین برای تنبیه کودکان برای اصلاح رفتار نامناسب آنان استفاده کنید ، صحبت با آنها است. اما گاهی اوقات این کافی نیست. باید گزینه های آموزشی را نیز در نظر بگیرید تا بچه ها بفهمند که چرا رفتار آنها اشتباه است و آنها را تغییر می دهد.


برخی افراد با گرفتن برخی از حقوق ، کودکان را مجازات می کنند. با این حال ، چنین مجازاتهایی همان پیامهای مربوط به مجازاتهای بدنی را به همراه دارد.


گزینه های موثری که می توان به جای تنبیه کودکان استفاده کرد ، مواردی هستند که به کودکان کمک می کنند تا از اشتباهات خود درس بگیرند و سالم رشد کنند.


وقتی نظم و انضباط مثبت مبتنی بر عشق و احترام متقابل باشد ، در روابط والدین و فرزند مفیدتر است. این بدان معنا نیست که شما باید به هوس فرزند خود تسلیم شوید ، بلکه نشانگر این است که شما نباید اقتدارگرا باشید.


1. با فرزند خود صحبت کنید و مشکل را شناسایی کنید


بسیاری از والدین حفظ گفتگو با فرزندان خود را دشوار می کنند ، که این بحث به پایان نمی رسد. این معمولاً زمانی اتفاق می افتد كه كودک به كمک نیاز دارد اما از صحبت با والدین امتناع می ورزد.


یکی از روشهای جایگزین که به جای مجازات کودکان مورد استفاده قرار می گیرد ، گوش دادن به آنها و اجازه دادن به آنها برای بیان خود است. بیشتر گفتگوها با بحث و گفتگو پایان می یابد ، زیرا والدین صدای خود را بلند می کنند و بنابراین کودکان فکر می کنند که نمی توانند خود را توضیح دهند.


حتی اگر می دانید در ذهن فرزندتان چه می گذرد ، به آنها نشان دهید که نسبت به آنچه با شما به اشتراک می گذارند کنجکاو هستید. به این ترتیب ، آنها قادر خواهند بود در مورد آنچه اتفاق می افتد و چه اتفاقی برای آنها خواهد افتاد ، با شما صحبت کنند. بنابر این شما ، می توانید یک راه حل مشترک برای مشکلات خود پیدا کنید.


2. نتایج کارهایی که انجام داده اند شرح دهید


کلمات تغییر می کنند. "اگر این کار را بکنید ، پشیمان خواهید شد." صرف جملاتی از این دست فقط باعث ترس و احترام شما نخواهد شد. همچنین ، این نوع کارها به آنها نمی آموزد که رفتار خود را تغییر دهند.


با بچه های خود صحبت کنید. بگذارید آنها بفهمند که اقداماتشان چه عواقب برجای خواهد گذاشت بگویید که این نتایج می تواند افراد اطراف خود را تحت تأثیر قرار دهد.


شما باید در مکالمات خود با آنها واضح باشید. اما فراموش نکنید که با کودک خود مهربان باشید. فراموش نکنید که وقتی فرزندانتان مناسب عمل می کنند به فرزندان خود تبریک بگویید تا آنها یاد بگیرند که رفتار صحیح چیست. با فعالیتهایی که به عنوان یک بازی خانوادگی خواهید کرد ، آنها را پاداش دهید.


3. کارهای اضافی به آنها بدهید


یکی از گزینه های دیگری که می توانید به جای تنبیه کودکان استفاده کنید ، این است که وقتی فرزندانتان نادرست رفتار می کنند ، کارهای اضافی به آنها بدهید. بنابراین می توانید بدون استفاده از تنبیه بدنی یا بلند کردن صدای خود ، آنها را نظم دهید.


4- از آنها بخواهید که عذرخواهی کنند


وقتی بچه های شما کاری بد انجام می دهند ، می گویند "متاسفم." اما آیا تا به حال در مورد قدرت واقعی این کلمه فکر کرده اید؟ عذرخواهی فوری گاهی بهترین کار برای انجام دادن نیست.


فرزند شما ابتدا باید بتواند درباره رفتار خود تأمل کند و مشکلات مرتبط با رفتار خود را شناسایی کند. به او فرصت دهید تا درباره رفتار خود و تأثیرات رفتار خود بر احساسات دیگران فکر کند. وقتی فرزند شما آرام شد ، از او بخواهید که در مورد آنچه اتفاق افتاده است با او صحبت کنید و در مورد افرادی که ممکن است به آنها آسیب رسانده اند ، فکر کند.


وقتی فرزند شما به این وضعیت نگران است ، خواهید دید که او خودش عذرخواهی می کند ، بدون اینکه مجبور به گفتن شوید. بهترین بخش این است که آنها صادقانه تر از آنچه باید عذرخواهی کنند ، خواهند بود.


5- به آنها گزینه هایی بدهید تا نتیجه رفتار بد خود را بپردازند


گزینه های مختلفی را به عنوان مجازات برای آنچه انجام می دهند انتخاب کنید. بگذارید آنها فکر کنند و تصمیم بگیرند کدام ایده بهتر است. می توانید این گزینه ها را از محدود کردن دسترسی آنها به وسایل الکترونیکی تا انجام کارهای خانه بیشتر متنوع کنید.


وقتی مجازات می کنید ، ممکن است آنها فکر کنند که حقوق آنها لطمه دیده است وعصبانی خواهند شد. اما اگر پیامدهای رفتار آنها را توضیح دهید ، آنها می توانند درک کنند .


نتیجه


مجازات بدنی فرزندان می تواند عواقب منفی برای والدین و کودکان داشته باشد.


فکر می کنید برایشان مفید باشد که به آنها دسر ندهید یا کامپیوتر را از آنها منع کنید؟


اگر این کار را انجام دهید ، آنها به احتمال زیاد فکر می کنند حقوق آنها لطمه خورده است و در برابر دیگران واکنش نشان می دهند.


پس میتوانید با یک گفت و گوی ساده و رفتار مهربان ، توضیح عواقب کار آنها ،لطمه وارد شده بر دیگران ، ارائه تنبیه مناسب مثل منع از کاری یا دادن کار اضافه به آنها با توضیح دلیل این کارتان میتوانید فرزندان خود را به درستی تربیت کنید.


ترجمه از مهناز خلج زاده مجله ارم بلاگ

منبع ترجمه سایت : sagligabiradim.com

آخرین مطالب این وبلاگ
Buy website Traffic
سفر به مناطق گردشگریسفر به مشهد،سفر به کیش
Buy Website Traffic Cheap